OK
توليد پوشال کاغذي براي ميوه
توليد پوشال کاغذي يکي از انواع محصولاتي است که با استفاده از کاغذهاي ضايعاتي به دست مي آيد. البته پوشال ها انواع مختلفي دارند و براي مصارف گوناگون مورد استفاده قرار مي گيرند. در اين مقاله قصد داريم در مورد روش توليد پوشال کاغذي ميوه صحبت کنيم.

روش هاي مختلف توليد پوشال کاغذي ميوه

به طور کلي براي بازيافت کاغذ دو روش وجود دارد:
 روش اول در کارگاه هاي کوچک تر پياده سازي مي شود و ساده است.
 روش دوم نيز به شکل کارخانه اي است که به تجهيزات پيشرفته تري نياز دارد. در روش کارخانه اي مي توان محصولات متنوع تري توليد نمود . اما در کارگاه ها معمولا تنها کارتن ها، شانه هاي تخم مرغ و
پوشال هاي کاغذي
توليد مي شوند. اما در کارخانه ها محصولات متنوع تري مانند کاغذهاي جديد، جعبه، کارتن و پوشال هاي تزئيني توليد خواهد شد.


براي توليد پوشال از چه کاغذي استفاده مي شود؟

پوشال ها به صورت مستقيم با ميوه ها در ارتباط هستند. برخي از اين ميوه ها ممکن است با پوست خورده شوند و از بين بروند. به همين دليل استفاده از کاغذهاي با کيفيت براي توليد پوشال اهميت زيادي  دارد. کارخانه هاي معتبر از کاغذهاي باطله با کيفيت و مرغوب در فرايند توليد پوشال کاغذي استفاده ميشود. و ميبايست  پيش از هر چيز کاغذهاي مرغوب از نامرغوب جدا شوند. کاغذهايي که ويژگي هاي زير را دارند نبايد در توليد پوشال مورد استفاده قرار گيرند:

  • کاغذهاي کثيف و داراي لکه هاي فراوان.
  • کاغذهاي ريز شده.
  • کاغذهاي آغشته به مواد شيميايي.
  • کاغذهاي روغني، رنگي و… .
  • کاغذهايي که احتمال پس دادن جوهر آن ها وجود دارد.
  • کاغذهايي که به دفعات زياد بازيافت شده‌اند.
.به طور کلي اسناد اداري و کاغذ هايي در زونکن هاي محل کار شما وجود دارد بهترين کاغذ براي توليد پوشال مي باشند


پوشال ها کوچک ترين محصولي هستند که  از کاغذهاي باطله توليد مي شوند.
به همين دليل نگراني از بابت اطلاعات روي کاغذ و اسناد، وجود ندارد. تنها نکته مهم اين است که کاغذ به مواد شيمياي و سمي آلوده نباشد تا مشکلي براي ميوه ها بوجود نياورند.

براي توليد پوشال، کاغذهاي باطله در ابتدا مرتب مي شوند. کاغذها بايد به صورت دسته اي وارد دستگاه خرد کن شوند. دستگاه آن ها را به صورت رشته هاي باريک برش مي دهد. اکنون پوشال ها به صورت منظم از دستگاه خارج مي شوند.

بلندي پوشال هاي خارج شده از دستگاه به اندازه کاغذهايي است که وارد دستگاه ميشوند. بنابراين در صورتي که رول هاي کاغذي براي برش وارد دستگاه شده باشند، بايد کوتاه شوند تا به اندازه مشخص براي پوشال ها برسند.
 در مرحله بعدي پوشال ها بايد در هم تنيده شوند. نوارهايي که به صورت منظم کنار هم قرار گرفته باشند، براي قرار دادن ميوه مناسب نيستند. در صورتي که حجم پوشال ها کم باشد، کارگران مي توانند به صورت دستي اين کار را انجام دهند. اما در حجم زياد به دستگاه  براي مخلوط کردن پوشال ها نياز است.
بسته بندي  پوشال هاي  کاغذي براي ميوه هاي موجود در بازار

بسته بندي نيز مرحله مهمي در روش توليد پوشال کاغذي ميوه به شمار مي رود. ميادين ميوه و تره بار و باغداران و توليدکنندگان مهمترين مشتريان پوشال هاي کاغذي هستند. آن ها به حجم زيادي پوشال نياز دارند. در صورتي که اين محصولات به شکل صحيح بسته بندي نشوند، حجم زيادي از آن ها در طول مسير روي زمين يا داخل ماشين مي ريزد و عملا بلااستفاده مي ماند. اما در بسته بندي هاي صحيح، کمترين ميزان پوشال از آن خارج مي شود. اين موضوع از کثيف شدن  و هدر رفتن پوشال ها پيشگيري مي کند.

پوشال ها بعد از توليد، در وزن هاي مشخص و به شکل مکعب يا استوانه بسته بندي مي شوند. براي پيشگيري از پخش شدن پوشال ها، دور آن ها با استفاده از کارتن هاي ضايعاتي پوشانده مي شود. با اين کار ديگر نوارهاي کاغذ نمي ريزد. کارتن ها با استفاده از سيم يا طناب هاي محکم به دور بسته هاي پوشال محکم مي شوند. شکل مکعبي باعث راحتي در جابجايي آن مي شود. همچنين با اين شکل تعداد بسته هاي بيشتري در يک ماشين جاي مي گيرد. بعد از بسته بندي پوشال ها در جاي خشک و به دور از آسيب هاي محيطي مانند جوندگان انبار مي شوند تا به فروش برسند.

1400/04/12
Bookmark and Share   شماره خبر :2184 تعداد بازدید :5401
Captcha reload
 
ما را دنبال کنید
تماس با واتس اپ
  خرید کاغذ باطله و کتاب باطله
Copyright © 2015 - 2020 kaghazz.ir